Počasí Vídeň

Předpověď počasí pro Vídeň je to první, co před výletem kontrolujeme. Většinou nám počasí přeje a Vídeň nás vítá mnohem lepším počasím než v Čechách. I tak to není pravidlem, jak jsme se přesvědčili během výletu do Haus Des Meeres (Domu Moře) ve Vídni.

Předpověď počasí pro Vídeň

Výše můžete vidět aktuální předpověď počasí. I tak musíme předem zdůraznit, že se jedná pouze o předpověď. Takže pokud počasí během výletu do Vídně nevyjde, určitě si přečtěte proč je pro parkování ve Vídni ideální P+R. Odkaz na odstavec, kde o tom píšeme.

Počasí ve Vídni

Vídeň leží ve východní části Rakouska, na severovýchodním okraji Alp, a má mírné, přechodné podnebí. To znamená, že zde můžeme pozorovat čtyři roční období s relativně mírnými teplotami. Průměrné teploty se v průběhu roku pohybují od -1°C v lednu až po 24°C v červenci.

Dešťové dny ve Vídni

Vídeňské počasí je charakteristické svou proměnlivostí, což zahrnuje i srážky. Průměrný počet dešťových dnů ve Vídni je 85 až 100 za rok. Nejdešťovější období je obvykle v květnu a červnu, kdy srážky dosahují až 70 mm za měsíc. Naopak, nejsušší měsíc je obvykle únor se srážkami okolo 40 mm.

Ve Vídni můžete očekávat, že prší nebo sněží po celý rok, ale intenzita a délka srážek se mohou lišit. V létě můžete zažít krátké, ale intenzivní bouřky, zatímco v zimě může sněžit nebo mrznout s nižší intenzitou a delší dobu.

Suché období ve Vídni

Ačkoli Vídeň nemá výrazné suché období, nejnižší úrovně srážek lze pozorovat v zimě, zejména v únoru. I přes nižší srážky je zima ve Vídni stále vlhká a chladná, protože teploty klesají pod bod mrazu.

Co dělat když ve Vídni prší?

Ve Vídni může být počasí proměnlivé, a tak je možné, že narazíte na dešťové dny během své návštěvy. Avšak i za deště Vídeň nabízí mnoho zajímavých aktivit a míst k návštěvě. Zde je několik nápadů, co dělat a co vidět, když ve Vídni prší:

  1. Navštivte muzea: Vídeň je domovem několika světově proslulých muzeí, která jsou ideálním místem k úkrytu před deštěm. Některá z nejpopulárnějších muzeí zahrnují Kunsthistorisches Museum (Muzeum dějin umění), Albertina, Belvedere, mumok (Muzeum moderního umění) a Technisches Museum (Technické muzeum).
  2. Prozkoumejte paláce: Vídeň je známá svými impozantními paláci, které stojí za návštěvu i za špatného počasí. Navštivte Schönbrunn, zimní rezidenci Habsburků, nebo Belvedere, který sloužil jako letní sídlo knížete Evžena Savojského.
  3. Vídeňské kavárny: Zahřejte se a ochutnejte tradiční vídeňskou kávu v jedné z mnoha kaváren ve městě. Kavárny jako Café Central, Café Sacher nebo Café Landtmann jsou ideálním místem pro odpočinek, setkání s přáteli nebo čtení knihy.
  4. Nákupní centra a obchodní ulice: Vídeň nabízí řadu obchodů a nákupních center, kde si můžete udělat radost nákupy. Navštivte Mariahilfer Straße, nejrušnější obchodní ulici ve městě, nebo nákupní centrum Donauzentrum.
  5. Kina a divadla: Vídeň má bohatou divadelní a filmovou scénu. Navštivte jedno z mnoha kin, kde můžete sledovat nové filmy nebo se vydejte do vídeňských divadel, jako je Burgtheater nebo Volkstheater, kde můžete zhlédnout kvalitní divadelní představení.
  6. Prater a Riesenrad: Ačkoli Prater je venkovní zábavní park, můžete se zde skrýt před deštěm v některých jeho atrakcích nebo se projet na Riesenradu, který nabízí úžasný výhled na město z krytých gondol.
  7. Prohlídka vídeňských kostelů: Ve Vídni je mnoho krásných kostelů a katedrál, které stojí za návštěvu i za deštivého dne. Zastavte se v katedrále svatého Štěpána (Stephansdom), Karlskirche nebo vídeňském kostele sv. Petra (Peterskirche).
  8. Prozkoumejte vídeňské pasáže: Vídeň je známá svými malebnými pasážemi, které nabízejí střechu nad hlavou a zároveň mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Procházejte pasážemi jako Freyung Passage, Palais Ferstel Passage nebo Steffl Karrée a užívejte si jedinečnou atmosféru.
  9. Návštěva Haus der Musik: Haus der Musik je interaktivní muzeum hudby, které nabízí návštěvníkům možnost zjistit více o dějinách a vývoji hudby. Je to skvělá volba pro rodiny s dětmi, kde mohou zažít hudbu hravým způsobem.
  10. Rakouská národní knihovna: Tato impozantní knihovna se nachází v paláci Hofburg a je jednou z nejstarších a nejkrásnějších knihoven na světě. Prohlédněte si historické sbírky, mapy a vzácné rukopisy, zatímco unikáte dešti venku.
Nepodařilo se nám uložit Vaše údaje. Zkuste to prosím znovu.
Super! Tipy a novinky od nás už Vám neuniknou.

Newsletter Beztíže

Získejte aktuality a novinky z našich cest. Žádný spam.

Závěr

Zkrátka, i za deštivého počasí ve Vídni je mnoho zajímavých míst k návštěvě a aktivit, které vás zabaví. Ať už jste zájemci o historii, umění, hudbu nebo jen chcete strávit čas v kavárně nebo nakupovat, Vídeň má co nabídnout za každého počasí.

Diskuze

Přejít nahoru