Primark Vídeň

Po cestě z Vídně zastavujeme v nákupním centru G3 a navštěvujeme Primark Vídeň. Primark je ve Vídni zastoupen rovnou dvakrát, jednou v Nákupním Centru Jih (SCS) a jednou blíže k českým hranicím, tedy G3 kde se nacházíme i my.

Nejsme úplně nakupovací typy, resp. brouzdání po obchodních centrech spíše přetrpíme, než že bychom jej vyhledávali. Proto si po celodenním výletě do Haus der Musik říkáme, jestli tam opravdu chceme nebo ne. Nakonec vítězí zvědavost, protože Primark jsme ještě nikdy nenavštívili.

Cesta do Primark Vídeň

Přesná adresa: G3 Shopping Resort, G3 Platz 1, 2102 Gerasdorf bei Wien, Austria

Jak můžete vidět, to první co našince může překvapit je, že G3 není tak úplně ve Vídni. Ve skutečnosti se G3 jmenuje podle města Gerasdorf bei Wien. Ti starší z Vás si jistě vzpomenou na dobu, kdy tu ještě nevedla rakouská dálnice A5 a kdy jsme tzv. “po staré” jezdili přes Gerasdorf do Vídně. Tím se dostávám k meritu věci.

Primark je od Vídně a nebo z Vídně cca 20 min cesty. Jeho poloha je naprosto ideální pokud stejně jako my preferujete parkování ve Vídni na P+R Spittelau. Když výlet ve Vídni ukončíte na tomto parkovišti, je to do Primarku resp. nákupního centra G3 cca 20 minut.

Jen pozor, s ohledem na dopravní špičku se někdy vyplatí i na této přímé trase poslechnout Waze a jet po delší trase A22>S1, jelikož ty bývají volné.

Otevírací doba – Primark Vídeň

Otevírací doba se řídí otevírací dobou celého G3 centra.

Pondělí 09:30 – 19:00
Úterý 09:30 – 19:00
Středa 09:30 – 19:00
Čtvrtek 09:30 – 20:00
Pátek 09:30 – 20:00
Sobota 09:00 – 18:00
Neděle ZAVŘENO

Aktuální otevírací doba nákupního centra G3: g3-shopping.at 

PRO Tip: Zkontrolujte si otevírací dobu přímo na Primark WEBu!

Bývají rozdíly, kdy centrum otevřeno je, ale Primark nikoliv. Prodlouženou nebo rozdílnou otevírací dobu mohou mít restaurace, stánky s občerstvením nebo menší obchody.

Primark Vídeň a parkování

Před nákupním centrem je celkem 4000 míst a bez problémů zaparkujete. Během našeho odjezdu se počasí ve Vídni zhoršilo. Proto kvitujeme, že je možné využít dalších 500 míst v podzemních garážích. Zahlédli jsme i nabíjecí stanice pro elektromobily. K dispozici jsou i širší místa pro rodiny s dětmi.

Recenze Primark

Přiznám se bez mučení, po deseti minutách s mými děvčaty jsem si říkal, že jim asi tato zastávka poskytla lepší zážitek, než Dům Hudby ve Vídni. I já sám jsem musel uznat, že jsme opět jako rodina sto let za opicemi, protože to vypadalo, že v Primarku nakupují snad všichni kromě nás. 

Mezi návštěvníky je slyšet čeština, němčina, slovenština, maďarština a hodně arabštiny. Vídeň je holt multikulturní centrum a tady se to hýřilo všemi národnostmi. 

PRO Tip: Před nákupem si můžete uzamčít věci do speciálních boxů (u každého vchodu)

Oblečení Primark

Kvalita vypadala na první pohled obstojně. Nebojím se, že by dcery ty šatičky a ostatní věci kontrolovaly tak jako já se ženou. Tady naprosto jasně vítězila kvantita, jelikož s ohledem na ceny jsme se ženou mírně polevili v počtu kusů, které si mohou odnést.

Během naší návštěvy jsme viděli kolekci Disney. Moc hezké věci za rozumné peníze.

Nakoupit zde můžete dámskou, pánskou a dětskou módu, stejně jako spodní prádlo, kosmetiku a domácí potřeby. Primark taktéž vystavoval kolekce z udržitelné bavlny a kosmetiky bez zvířat. To v nás obzvláště zarezonovalo a je nám tato (naší rodinou nově objevená) značka už teď sympatická.

Myslím, že v Primark může každý objevit výrobky, které odpovídají jeho rozpočtu a životnímu stylu. 

Hračky Primark

V Primarku jsme viděli i hračky pro děti. Většinou plyšové a nebo různé přívěsky a maňásky. Hračkářství úplně nečekejte, ale to co bylo vystaveno bylo opět za rozumné peníze a dětem jistě pomůže na chvíli zapomenout, že už půl hodiny vybíráte triko.

PRO Tip: Děti můžete ušetřit „trápení“ a zajistit jim zábavu v herně s hlídáním.

Elektronika Primark

Opět nelze očekávat domácí Hi-fi, ale spíše různé příslušenství k mobilům a PC. Obaly na telefony, dětská sluchátka, pouzdra na telefon atd. Taková růžova sluchátka za 180 Kč, to je pro dceru úplný magnet.

Primark SCS Vídeň

Než zhodnotím Primark jako takový, je dobré si říci, že tento Primark není ve skutečnosti ve Vídni. Když se sem necháte navigovat, nebo budete hledat Primark z této recenze, hledejte Primark Gerasdorf. Tak je i vedený na stránkách Primarku

Ten druhý najdete v SCS, tedy Shopping Center Süd, což není pro našince úplně dobrá strana Vídně, pakliže nejedete směr jih.

Jeho adresa je SCS, SCS-Straße, 2331 Vösendorf, Austria, hledat musíte Westfield Shopping City Süd. 

Závěr

Primark vnímám jako takový povedený mix značek H&M a Kik. Kvalita je i s odstupem pár týdnů ověřena dcerami a vše drží. Ceny nás příjemně překvapili. Dokážete se tu zabrat do hledání trička za Euro stejně jako těhotenského oblečení nebo výbavičky pro miminka. Pokud pojedete na výlet do Vídně a nebo z výletu, určitě se sem mrkněte. My už plánujeme příští zastávku.

Diskuze

Přejít nahoru