20 zaručených tipů, jak si ze života udělat peklo

Mnozí z vás již možná přemýšleli nad tím, jak se propracovat k lehkosti bytí a rádi by tedy věděli jak na to. V tom případě mám pro vás radostnou zprávu. K životní lehkosti jste tím blíže, čím lépe a vědoměji dokážete integrovat do svého myšlení i života (zkušenost naživo je mnohem, mnohem účinnější a názornější) protipól lehkosti – tíhu života, se kterou má již většina z vás určitě bohaté zkušenosti.

Háček, nebo spíše pořádný hák, spočívá v tom malém detailu – slovíčku vědoměji.

Mnozí lidé jsou skutečnými mistry, bohužel nevědomými, v tom, jak se zavalit tíhou bytí. A to budou naši učitelé v dovednosti, jak si udělat ze života peklo. Čím více tipů si vědomě osvojíte a proniknete vaším vnitřním zrakem, tím blíže se budete k protipólu – mistrovské úrovni lehkosti bytí – nacházet.

Přeji hodně štěstí a radosti na vaší cestě do pekla a na vaše pomyslné dno, od kterého se budete moci odrazit vzhůru. Jo, málem bych zapomněl – tu několikatunovou kouli životní tíhy, co pak budete mít u nohy, si nezapomeňte připevnit tak, aby šla odepnout a mohli jste ji nechat na dně. Jinak, víte co ….

 1. Zaměřte se co nejvíc na všechny, byť jen potenciálně, negativní aspekty svého života – nebojte se, jsou všude, stačí jen trochu zaměřit pozornost a na každém kroku budete vidět věci, na které si můžete stěžovat.
 1. Pečlivě se soustřeďte na každou, byť sebemenší, nedokonalost ve svém životě – nenechte se mýlit, i zdánlivě dokonalé věci mají vždy nějakou vadu na kráse. I ty, co se jeví jako dokonalost sama, jsou až příliš dokonalé na to, než aby to mohla být pravda. Jejich dokonalost je pouhým výplodem vaší sugesce.
 1. Používejte co nejvíce emočně negativně zabarvených slov, vždy dávejte přednost slovům začínajícím na ne-, ni-, máte-li jenom trochu příležitost – stanete se tak mistry v negativním programování vaší mysli.
 1. Vše a každého, samozřejmě včetně sebe, kriticky hodnoťte, a nikdy nezapomeňte zmínit, že to s dotyčným myslíte dobře a činíte tak v jeho zájmu. Stýkejte se s podobně naladěnými lidmi, výborně funguje i dávání nálepek druhým, ještě lépe vás bude ke dnu stahovat pomlouvání ostatních.
 1. Vše nové přijímejte s krajní nedůvěrou a důsledně se braňte jakýmkoliv změnám.
 1. Buďte věrní svým starým názorům a nikdy, za žádných okolností, je neměňte a nenechte se zviklat ve svém přesvědčení. I kdyby vám celý vesmír naznačoval, že je vše jinak, tak nepovolte a vytrvejte. Přece nezradíte sami sebe a své celoživotní názory.
 1. Vytvářejte si domněnky o lidech a o jejich motivech, událostech, o čemkoliv. Nenechte se ovlivnit tím, jak je to v tzv. skutečnosti, nesnažte se dopídit falešné pravdy – vězte, že celý svět je stejně jenom pouhý přelud ve vaší mysli.
 1. Obklopte se lidmi, co to s vámi „myslí dobře“ – ty poznáte podle toho, že jakmile se vám nedaří, tak jejich zájem o vás okamžitě ožije a naopak. Soucitně a s pochopením vás litují a jsou tak nenahraditelnými pomocníky při udržování vašich pocitů nezdaru a při posilování vašeho negativního rozpoložení. Daří-li se vám, nedej bože, dobře, tak vás svými výčitkami, vydíráním, samozřejmě vždy s dobrým úmyslem, protože pro vás chtějí jen to nejlepší, opět stáhnou dolů.
 1. Vše si berte osobně – uvědomte si, že jakákoliv, i zdánlivě nevinná, poznámka může být záměrnou manipulací nebo promyšleným, maskovaným útokem na vaši osobu.
 1. Buďte si vědomi toho, že motivy všech lidí, jsou veskrze sobecké, a nikdo vám nepomáhá jen tak, pro nic za nic. Obzvláště zákeřní jsou altruisté a filantropové – sobecky provozují dobročinnost a páchají dobro na ostatních.
 1. Dávejte si pouze takové cíle, o nichž již předem víte, že je nesplníte. Nesplnění cíle si pak vždy potvrďte sdělením, že jste věděli již předem, že nemělo cenu se o něco takového pokoušet. Časem se zdokonalíte a již se ani nebudete o nic pokoušet.
 1. Věnujte se především takovým činnostem, co vás bytostně nebaví a co nesnášíte nebo u nichž se alespoň k smrti nudíte.
 1. Nechte za sebe rozhodovat jiné a žijte životy jiných, hlavně ne ten svůj. Velmi pomáhá také pravidelné sledování zpráv, čtení bulváru a červené knihovny. Z nekonečných, tisícidílných, televizních telenovel, nejlépe několika najednou, učiňte nedílnou součást vašeho života, nechte se jimi pohltit a žijte naplno životy svých oblíbených hrdinů.
 1. Neustále pochybujte o sobě i o svých dovednostech a schopnostech, někde hluboko uvnitř musíte cítit, jak jste úplně neschopní. Uvědomte si, že ať děláte cokoliv, vždy se najde někdo, kdo v tom bude mnohem lepší, takže nemá cenu se o nic snažit, je to stejně zbytečné, protože stejně vás může kdokoliv, kdykoliv nahradit.
 1. Pravidelně si oživujte všechny negativní zážitky a vzpomínky, které by vás mohly stále zraňovat, přehrávejte si je bez přestání dokola a utápějte se v nich. Hlavně se nesnažte na těchto vzpomínkách najít něco pozitivního – pozor, to je vážné riziko selhání této techniky, které byste neměli v žádném případě podcenit. Identifikujte svoje spouštěče emočního jedu a trpělivě a s láskou je kultivujte a udržujte při životě.
 1. Co nejvíce a co nejdéle setrvávejte v prostředí a ve vztazích, které vám nečiní dobře. Naučte se ignorovat nepříjemný pocit tlaku na hrudi. Nejste přece slaboši, buďte k sobě tvrdí. Vždy, když budete mít pocit, že už to nevydržíte, tak si vezměte na pomoc rozum, který vám vždy rád zdůvodní proč vytrvat.
 1. Žijte svojí minulostí, sněte o své budoucnosti a ignorujte přítomný okamžik – stejně jakmile si jej svým rozumem uvědomíte, tak v tu chvíli se stává minulostí. Museli byste totiž přestat myslet a o to se v žádném případě nepokoušejte, protože by pak hrozilo vaše procitnutí nebo dokonce prožitek bezpodmínečného štěstí. Pamatujte, v těchto těžkých chvílích, že rozum vás vždy zachrání a spolehlivě vrátí a nasměruje zpět na cestu do vašeho pekla.
 1. Pokud bytostně cítíte, že máte něco udělat, tak se tomu za každou cenu a za všech okolností vyhněte, důsledně ignorujte vaši intuici a vždy upřednostňujte racionální zdůvodnění.
 1. Myslete vždy na to, co nejhoršího se může stát a mějte vždy na paměti, že všechno dobré je pro něco zlé – dobro je zárodek zla.
 1. Snažte se ze všech sil a za každou cenu být opravdu, ale skutečně opravdu, co nejvíc šťastní – počítá se pouze osvícení a dokonalé štěstí bez kompromisů, všechno ostatní je nutno považovat za selhání. Tento bohulibý záměr a úmysl vám nádherně vydláždí cestu přímo do pekla – samozřejmě toho vašeho vlastního, které si dokážete vytvořit pouze vy. Pouze vy nejlépe víte, jak si stvořit své dokonalé, soukromé peklo z vlastního života.

Diskuze

Přejít nahoru